AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pulkrab střelecky zářil pod Ještědem: V základní sestavě jsem tu nastoupil proti Liberci poprvé

Jeho kmenovým klubem je Sparta, ale do konce sezóny bude k co nejlepšímu umístění v lize pomáhat Bohemians 1905. U Botiče se třiadvacetiletému forvardovi daří a dokázal to také v sobotním utkání pod Ještědem, kde na počátku své profesionální kariéry působil. Jeho trefa nakonec znamenala dělbu bodů za remízu 1:1 a jednalo se již o druhý gól v tomto ročníku české nejvyšší soutěže.

Pulkrab se vracel na známou adresu, kde se mu v minulosti dařilo a s Libercem jej pojí bohatá společná minulost. „Od té doby jsem tu tuším nastoupil jen jednou za Spartu, když jsem střídal. V základní sestavě jsem tady proti Liberci nastoupil poprvé. Už tady ale znám spíš lidi kolem hřiště, bývalí spoluhráči tady zůstali jen tři, jak se to tady rychle mění,“ poukázal Pulkrab na časté změny v kádru Slovanu.

„Musím říct, že nostalgie byla, když jsme sem jeli. Přeci jen jsem tady zažil z osobního hlediska zatím svou nejlepší sezónu. Po cestě jsem nad tím přemýšlel. Ale jak jsme přijeli na stadion, opadlo to,“ pokračoval třiadvacetiletý útočník v rozhovoru pro Sport.cz. Jeho trefa nakonec znamenala zisk cenného bodu pro Klokany.

„Cenný bod z venku to určitě je. Ještě, když to s námi nevypadalo dobře, ale dokázali jsme vyrovnat. Bohu z Liberce si musíme vážit. Teď musíme sbírat body doma a pak začít vozit i takové body z venku, nějak se stabilizovat, abychom nejezdili ven a s prohrou zpátky. To nikoho z nás nebaví. Potřebovali bychom něco podobného jako vloni ve Zlíně, kde jsme se nastartovali výhrou a pak jezdili ven bodovat,“ dodal Pulkrab.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA