AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložkovi motivace nechybí: Vrátím se ještě silnější

Osmnáctiletý ofenzivní univerzál Adam Hložek patří dlouhodobě k nejzajímavějším mladým talentům českého fotbalu. Jeho rozlet přibrzdilo v průběhu podzimní části sezóny zranění, ale rozhodně se nepodepsalo na jeho ctižádostivosti. Jeho návrat na trávníky se blíží každým dnem a Hložek se nechal slyšet, že se vrátí ještě silnější.

Hložek naposled soutěžní utkání odehrál 22. října minulého roku. Před zápasem Evropské ligy na hřišti AC Milán se zranil a vyšetření prokázala únavovou zlomeninu zánártní kůstky. Pro jeho hlavu to nebylo nic příjemného, ale s nepřízní osudu se dokázal porvat.

„Už jsem s tímto zraněním měl zkušenost na pravé noze, teď ji mám na levé. Bylo to těžké. Jel jsem na Moravu a zavřel se tam na 14 dní. Postupem času to bylo lepší a lepší, museli mi pomáhat kamarádi, rodina a přítelkyně,“ přiznal kmenový hráč Sparty, který před pár dny obhájil ocenění „Nejlepší starší dorostenec českého fotbalu“.

V září si Hložek odbyl debut za reprezentační A-tým, stabilní oporou byl také předtím v kádru do jednadvaceti let. Svůj návrat vidí optimisticky a věří, že bude ještě lepším hráčem. „Vrátím se ještě silnější. Cíle musí být nejvyšší. Ve Spartě chci bojovat o titul, vyhrát pohár. Jak je teď návrat blíž a blíž, tak se už moc těším, až zase budeme bojovat společně. A co se týče reprezentace, tak dostat se na Euro, to je můj cíl. Ať už s U21 nebo se seniorskou reprezentací. Záležet to ale bude hlavně na trenérech a mých vlastních výkonech,“ dodává Hložek.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA