AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zima po první konfrontaci s Leicesterem: Odveta bude životní zápas, chceme to urvat

Naděje na postup žije. Pražská Slavia ve čtvrtek doma remizovala se zvučným anglickým soupeřem a uchovala si šance v odvetě vybojovat postup. Lví podíl na bezbrankové remíze měla pevná defenziva vršovického celku, ve které operoval také dvacetiletý obránce David Zima, který v této sezóně patří ke klíčovým tvářím výběru kouče Jindřicha Trpišovského.

Papírový favorit budil dojem zaskočeného soupeře, který nečekal v Edenu až takový odpor. V první půli si sice vypracoval několik nebezpečných šancí, ale po změně stran to byli domácí, kteří více šahali po gólu. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale po tom vyrovnaném průběhu, kdy jsme my i oni měli šance, je remíza spravedlivá. Nicméně převládá zklamání, protože ve druhém poločase jsme měli tlak, ze kterého se dal vytěžit vítězný gól,“ nechal se slyšet Zima, který i na podzim figuroval na soupisce pro pohárovou Evropu.

Aktuálně má však Slavia v zadních řadách více možností, proto nemá nikdo místo v základní sestavě jisté.  Zima i tak dostal přednost před Simonem Delim. „Dozvěděl jsem se to dva dny zpátky. Hodně dlouho se nad tím uvažovalo, ale já si s tím hlavu nedělal, soustředil jsem se na sebe. Záleží to na trenérovi, jak to postaví. Já jsem rád, že mi dal důvěru,“ pokračoval dvacetiletý talent v rozhovoru pro Slavia.cz.

Již za týden svedou sešívaní odvetu na Ostrovech, která rozhodne o jejich přítomnosti v letošním ročníku Evropské ligy. Po bezbrankové remíze je šance na postup velká a Slavia se o něj chce poprat. „Těšíme se moc a doufám, že to tam urveme. Samozřejmě to bude těžký a prestižní zápas, pro nás to bude životní utkání. Takže doufám, že to urveme a strašně moc se na to těším,“ dodal Zima.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY