AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Součka opět velebí na Ostrovech. Za výkon s Tottenhamem si vysloužil přezdívku „český terminátor“

Pochvaly na adresu Tomáše Součka neberou v Anglii konce. Český reprezentační záložník se výborným výkonem o víkendu podílel na výhře v londýnském derby proti Tottenhamu. West Ham je díky triumfu 2:1 v tabulce Premier League okupuje čtvrté místo, které by mu zaručoval účast v dalším ročníku Premier League.

Pětadvacetiletý záložník si získal srdce fanoušků i expertů v posledním ligovém klání na domácí půdě Kladivářů. Souček byl oslavován za fakt, že bitvu s nesmiřitelným rivalem dohrál i přes krvavé zranění ve tváři.

Souček si přivodil krvavý šrám v souboji se Sanchezem, při kterém se oba hráči střetli hlavami. Zatímco se soupeř zvedl, český legionář utrpěl tržnou ránu, kterou si nechal rychle sešít. Experti i fanoušci si tohoto gesta cenili natolik, že si někdejší tvář pražské Slávie na sociálních sítích vysloužila přezdívku „Český terminátor“.

I samotný hráč byl s výsledkem velmi spokojený, ačkoliv svou sbírku ligových gólů v této sezóně nerozšířil. „Skvělý pocit vyhrát londýnské derby,“ nechal se slyšet Souček skrze svůj Instagram.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA