AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zima o losu EL: Přál jsem si United nebo Arsenal, ale i tak jsem spokojený

Pražská Slavia ve čtvrtek zaskočila ostrovního favorita Leicester City a pro mnohé překvapivě postoupila do osmifinále Evropské ligy. Po výhře 2:0 v Anglii si většina kádru přála vrátit na Ostrovy a vyzvat dalšího giganta, neboť v osudí byly Arsenal, Manchester United či Tottenham. Nakonec se přání částečně vyplnilo, neboť změří síly s lídrem skotské nejvyšší soutěže Rangers FC.

Páteční los v Nyonu určil vršovickému klubu zvučného soupeře z Glasgow. Rangers vedou tamní tabulku s velkým náskokem. „Musím říct, že jsem s losem spokojený, i když jsem si původně přál někoho jiného, jako třeba Manchester United nebo Arsenal. Pro mě osobně je to takový neutrální soupeř, takže spokojený jsem,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky Zima.

„Myslím si, že to bude podobné jako s Leicesterem, je to kvalitní soupeř. Vede s velkým náskokem skotskou ligu, takže to bude určitě těžký a vyrovnaný zápas. Skotskou ligu sice nesleduji, tak nemůžu říct, jak kvalitní je, ale jejich náskok budí respekt,“ hodnotil talentovaný stoper nadcházejícího soupeře v Evropské lize.

Velkou personou v řadách soupeře je i trenér Steven Gerrard. Bývalý anglický reprezentant a ikona Liverpoolu dokazuje, že i v roli kouče může být ve fotbalovém prostředí velmi platnou tváří. „Těšíme se na něj, je to legenda Liverpoolu, strávil tam řadu let. Jak celý realizační tým, tak i my se těšíme, až se s ním setkáme tváří v tvář,“ dodává Zima.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY