AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kdy se vrátí Kopic po svém zranění do kádru Plzně? Klíčový záložník navnadil fanoušky Viktorie

Tak dlouhý herní výpadek ještě nezažil a zranění se mu doposud vyhýbala. Třicetiletý záložník s klubovou minulostí v Jihlavě či Jablonci má již od začátku prosince nucenou pauzu, neboť si v ligovém duelu s Karvinou poškodil postranní vaz v koleni, který si vyžádal operační zákrok. Při tomto druhu zranění je obvyklá několikaměsíční rekonvalescence, proto se hovořilo i o tom, že pro Kopice sezóna předčasně skončila. Několikanásobný český reprezentant však fanoušky Plzně namlsal, když naznačil, že by se přeci jen mohl za pár týdnů objevit.

Rekonvalescence běží podle plánu a člen základní sestavy v Doosan aréně od léta 2015 hlásí, že se zranění hojí. „Musím to zaklepat, ale vše jde podle plánu. Jsem v zátěži, posiluji, dělám dřepy, běhám a koleno neotýká, nebolí. Zatím to vypadá hodně dobře. Fyzioterapeuti mě radši brzdí, já se cítím dobře, chtěl bych zkusit už alespoň přihrávková cvičení, ale radši jsme si řekli, že ještě chvíli budu nabírat sílu a stabilitu do kolena. Pak začnu trénovat s týmem a bude záležet na tom, jestli mě koleno bude nějak bolet,“ nechalo se slyšet zkušené křídlo pro klubové stránky západočeského klubu.

Autor dvou ligových zásahů a stejného počtu asistencí nyní sleduje boj svých spoluhráčů z tribuny, ale samozřejmě by jim chtěl být nápomocen. „Radši bych na tom hřišti byl sám, ale nedá se nic dělat. Aspoň klukům fandím a prožívám to s nimi. Na druhou stranu věřím, že bych do toho mohl brzy naskočit, takže to teď nechci nějak uspěchat. Když už jsem podstoupil celou rehabilitaci, tak musím vydržet posledních pár týdnů a budu zpátky,“ dodal optimisticky Kopic.

> PROFIL JANA KOPICE