AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust před bitvou s Rangers: Je to zvučný tým, ale myslím, že se s nimi dá hrát normálně

Osmadvacetiletý univerzál Lukáš Masopust patří také v této sezóně k výrazným tvářím vršovického klubu. Pražské Slavii byl velmi platný také v nedělním duelu s Baníkem Ostrava, ve kterém několikanásobný reprezentant vstřelil úvodní trefua pomohl ke konečnému vítězství 2:1. V české nejvyšší soutěži už v aktuálním ročníku zaznamenal dva góly a k tomu čtyři asistence.

Aktuální lídr tabulky odehrál prakticky celý zápas v početní výhodě, ale první poločas byl z pohledu předvedené hry mnohem lepší než ten druhý. A byl to Masopust, který se dokázal střelecky prosadit a nasměrovat svůj tým k zisku cenných třech bodů.

„V jednu chvíli už jsem se hodně upínal na to, že bych gól chtěl dát, ale pak jsem od toho upustil a spadlo to tam. Jsem moc rád, že jsem pomohl týmu, že to nebylo třeba na 4:0. Pomohlo nám to do začátku utkání, nemuseli jsme se trápit, že se dlouho nemůžeme prosadit,“ nechal se slyšet Masopust pro Slavia.cz.

Druhý poločas však nevypadal z pohledu předvedené hry příliš atraktivně, což bylo frustrující i pro hráče, kteří již za pár dní vyzvou v Evropské lize Glasgow Rangers. „Člověk se učí nejvíc z chyb. V druhé půli jsme jich udělali spoustu, takže bude důležité si je ukázat a poučit se z nich. Na zápasy s Rangers se moc těším. Dostali jsme za tři roky podruhé do této fáze a myslím si, že je to pro nás super soupeř. Je to zvučný tým, ale myslím si, že se s nimi dá normálně hrát. Bude to pikantní souboj,“ dodává opora Slavie.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA