AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick pomůže repre jen v Estonsku, premiérovou pozvánku od Šilhavého dostal Zima

Česká reprezentace v březnu sehraje tři kvalifikační zápasy o mistrovství světa v roce 2021. Úvodní boje o světový šampionát doprovází složitosti způsobené pandemií koronaviru. Legionáři působící v Bundeslize dostali od tamních klubů povolení nastoupit jen proti Estonsku, což se týká i útočníka Bayeru Leverkusen Patrika Schicka. Zbylé duely proti Belgii a Walesu se musí kouč Jaroslav Šilhavý obejít bez nich.

Právě proto v nominaci na úvod kvalifikace figuruje hned 27 hráčů. Národní tým sehraje zápasy 24. března v Tallinnu proti Estonsku, 27. března v Praze proti Belgii a 30. března v Cardiffu s Walesem. Dobrou zprávou je ale fakt, že hráči působící v Anglii výjimku dostali, proto ve výčtu povolaných nechybí ani hvězda West Hamu Tomáš Souček.

Teprve před týdnem se po zranění vrátil do sestavy pražské Sparty talentovaný útočník Adam Hložek, jehož tentokrát Šilhavý ušetří. Jak sám v rozhovoru pro FAČR naznačil, chce mu dát dostatek času na doléčení a návratu do dřívější formy.

Pozvánka ale doputovala k Lukášovi Masopustovi, který za A-tým odehrál již 17 utkání a připsal si jednu trefu. Z tábora Slavie není jediným, kdo byl osloven. Svůj debut by mohl zaznamenat talentovaný obránce David Zima.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA