AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček ponese proti Belgii kapitánskou pásku: Nejde jen o ni, chci být vůdčí osobností i tak

Český reprezentační záložník Tomáš Souček ponese proti Belgii kapitánskou pásku. Při absenci Vladimíra Daridy v něj kouč Jaroslav Šilhavý svěřil svou důvěru a hvězda West Hamu věří, že by se svým týmem mohli favorita skupiny v boji o MS 2022 zaskočit.

„Je to otázka spíš na trenéra a ostatní spoluhráče, ale pokud se stanu kapitánem, bude to velká čest. Nejde ale jen o pásku, chci být vůdčí osobností i bez ní. Pokud ji dostanu, bude pro mě znamenat hodně,“ nechal se slyšet záložník, který zažívá pohádkovou sezónu v Premier League.

V cestě však stojí soupeř, který je papírovým favoritem na hladký postup ze skupiny. Belgie se postaví českému výběru v pražském Edenu a Souček věří, že i domácí prostředí by mohlo pomoci. „Mají tam hodně osobností a hrozeb. My se ale budeme soustředit a připravovat na Belgii jako na celý tým. Věřím, že využijeme naše největší kouzlo, kterým je boj jeden za druhého. Navíc hrajeme v Edenu, na který vzpomínám stále jen v nejlepším. Když jsem přicházel, vybavila se mi spousta vzpomínek. Docela dlouhá doba, co jsem tady nebyl, takže se moc těším, že si tu zase zahraji,“ dodává Souček před náročnou bitvou.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA