AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nejprve byl zvolen za český talent roku, teď se Zima postaví slavnému londýnskému Arsenalu

Ve svých dvaceti letech je už nedílnou součástí základní sestavy pražské Slavie. Do Edenu přišel na hostování s opcí v polovině sezóny 2019/2020 a ihned začal prokazovat o svém potenciálu. S vršovickým klubem získal ligový titul, navíc v této sezóně už se těší pravidelnému hernímu vytížení. Na podzim změřil síly se zvučnými soupeři typu Leverkusen či Nice, letos pak slavil postup na úkor Leicestetru či Rangers. Již ve čtvrtek se Slavii postaví do cesty další gigant, tentokrát slavný londýnský Arsenal.

David Zima s největší pravděpodobností nastoupí proti Gunners od úvodních minut, neboť jeho spoluhráči Kúdela s Delim ze zdravotních důvodů pomoci nemohou. Dvacetiletý stoper se tak pokusí uhlídat vyhlášené střelce Arsenalu.

Talentovaný mladík nedávno získal ocenění talent roku, kde za sebou s velkým předstihem nechal druhého Ladislava Krejčího. „Pomohl mi trenérský štáb, rodina a kluci v kabině, kteří mě drželi a přijali mě od začátku, co jsem ve Slavii,“ komentoval zisk ocenění Zima. Veřejností je v Česku vnímán jako obrovský talent, což může již ve čtvrtek na Emirates Stadium proti anglickému soupeři potvrdit.

 

-> PROFIL DAVIDA ZIMY