AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Naše cíle? Chceme být druzí v lize a uspět v MOL Cupu. Zvládnout se dá obojí, věří Krejčí

Ve svých jednadvaceti letech je nedílnou součástí základní sestavy pražské Sparty. V letošní ligové sezóně naskočil Ladislav Krejčí už do dvaceti utkání, ve kterých si připsal osm přesných zásahů. Po nedělní výhře se Slováckem se letenský klub vrátil na druhé místo v tabulce a větří také šanci uspět v tuzemském poháru MOL Cup, kde se pokusí obhájit prvenství.

Po svém příchodu z Brna čekal na první trefu poměrně dlouho, ale nyní je z něj naopak gólový tahoun, což je u defenzivního záložníka poněkud překvapivé. Svou přesnou mušku potvrdil nedávno hattrickem proti Teplicím, v MOL Cupu pak vstřelil dvě branky Jablonci.

„Je to stylem hry, kterým se snažíme hrát. Samozřejmě je to i o tom, co nám dovolí soupeř. V derby jsme viděli, že jsem se zdaleka tolikrát do vápna nedostal. Až to budu předvádět i v takhle důležitých zápasech, tak se ktomu můžeme vrátit a bude to stát víc za řeč,“ nechal se slyšet talentovaný mladík v rozhovoru pro klubový magazín.

Náročný jarní program mu nevadí, i když sám lehkou únavu pociťuje. „Baví mě, že máme zápasy v takhle rychlém sledu. Na druhou stranu už na sobě cítím, že toho je teď hodně. Po karanténě jsme se nezastavili, zvlášť my, kteří jsme byli ještě s reprezentací. Těžko se to vysvětluje, možná to zní jako výmluva, ale je to tak,“ pokračuje Krejčí, který má jasno, jak by rád se Spartou sezónu zakončil.

„Víme, že jsme si to ztrátami se Slavií a Jabloncem zkomplikovali, soupeři se na nás dotáhli, ale plán máme stále jasný. Chceme být v lize druzí a pak je tu ještě MOL Cup. TO je náš velký cíl – zvládnout ho obhájit,“ dodává Krejčí.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO