AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nezastavitelný Hložek! Proti Opavě se blýskl hattrickem a jednou asistencí

Osmnáctiletý talent Adam Hložek byl v nedělním utkání proti Opavě k nezastavení. Hattrickem a jednou asistencí režíroval výhru pražského celku. V aktuální ligové sezóně tak rozšířil svou sbírku tref na osm přesných zásahů, navíc má i sedm asistencí.

Pražská Sparta se postavila poslední Opavě a nutně potřebovala bodovat, aby v tabulce udržela krok s druhým Jabloncem. Letenský klub se dostal do vedení v šestnácté minutě, kdy se po centru Dočkala prosadil hlavou Hložek. O deset minut později autor první branky naservíroval míč Plavčičovi, který doklepl míč do prázdné brány.

Domácí pokračovali i po změně stran v aktivitě a radovali se z další trefy. Karabec vyslal Wiesnera do úniku a ten našel Hložka, který se opět nemýlil. Opava se zmohla na odpor v 62. minutě, kdy Holík našel přesným centrem Žídka. Ke slovu se pak ale dostali opět mladíci Adamové z letenského týmu. Karabec připravil míč pro Hancka, který nalezl Hložka, který střelou z otočky zaznamenal hattrick. Sedm minut před koncem ale přesně mířil i slezský klub a Helešic upravil na konečných 4:2.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA