AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Věděl jsem, že se poctivá práce vyplatí, hlásí nejmladší autor hattricku v historii české ligy

Osmnáctiletý talent pražské Sparty je opět střelecky při chuti, což dokázal v nedělním duelu Fortuna ligy proti Opavě. Svůj výkon podtrhl hattrickem a stal se jeho nejmladším autorem v historii české nejvyšší soutěže. Po závěrečném hvizdu vykazoval radost a poukázal na své zvýšené nasazení při trénincích. Střeleckou smůlu po svém návratu ze zranění se mu podařilo prolomit, Sparta v něm má opět velkou oporu.

„Samozřejmě jsem si to užil, i když to byla práce celého týmu. Dostal jsem to dvakrát vlastně do prázdné branky, jednou od Dočkyho, podruhé od Wiesyho. Ten třetí gól jsem pak jen uklízel na zadní tyč,“ nechtěl si Hložek v rozhovoru pro klubové stránky Sparty uzurpovat všechny zásluhy.

V uplynulých týdnech ale nešlo přehlédnout kritiku z řad fanoušků, kteří mu vyčítali zhoršenou produktivitu po svém návratu ze zranění. Šance skórovat Hložek v zápasech měl, ale trápila ho efektivita v koncovce.

„Snažil jsem se to nevnímat, i když na sociálních sítích to člověk vidí. Snažil jsem se ale od toho oprostit a co nejvíc pracovat na tréninku a v zápasech. Věděl jsem, že se mi to vrátí, a taky se to proti Opavě potvrdilo,“ uzavřel letenský talent.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA