AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nula proti Slavii znamená hodně, spousta týmů od nich dostala hodně gólů, culil se Bačkovský

Ve svých jednadvaceti letech má celou svou kariéru ještě před sebou, ale na svůj start si rozhodně stěžovat nemůže. Kmenový gólman pražské Sparty sbírá zkušenosti v rámci hostování v Ďolíčku, kde jej kouč Luděk Klusáček neváhá postavit i proti lídrovi tabulky. Hugo Jan Bačkovský dokázal v neděli vychytat pražskou Slavii a připsat si druhou nulu ve třech odchytaných zápasech. Tu první zaznamenal na půdě Opavy.

„Nula proti Slavii pro mě znamená dost. Vždyť spousta týmů od ní dostala hodně gólů,“ nechal se slyšet talentovaný brankář. Ve vršovickém derby se blýskl několika perfektními zákroky, kterými svůj tým podržel. Zuby si tak na něm vylámali například Masopust či Kuchta.

„Na nule má zásluhu celé mužstvo, každý si ji odpracoval a podílel se na ní. Ale i tak jsem za ni rád. Před zápasem jsem byl samozřejmě nervózní a musel jsem se uklidňovat. Bral jsem ale utkání se Slavií jako velkou výzvu a opakoval jsem si, že když zachytám, bude to dobré,“ dodal Bačkovský, který v této sezóně odchytal za Klokany již tři ligové duely.

-> PROFIL HUGA JANA BAČKOVSKÉHO